Správy & Média

iTIP #20: Novinky z oblasti práva informačných technológií a duševného vlastníctva

Dátum: 13/01/2020

Prinášame Vám prehľad noviniek z oblasti IT a IP práva, ktoré nás v poslednom období zaujali:,

  1. https://www.bbc.com/news/technology-51018758?intlink_from_url=https://www.bbc.com/news/technology&link_location=live-reporting-story – Facebook ohlásil, že bude odstraňovať AI upravené videá „deep fake“. Facebook uviedol, že odstráni videá, ktoré boli upravené tak aby u priemerného človeka navodili dojem, že osoba povedala niečo čo v skutočnosti nepovedala.
  2. https://www.bbc.com/news/uk-wales-51008441?intlink_from_url=https://www.bbc.com/news/technology&link_location=live-reporting-story – Prieskumy odhadujú, že až 3,8 milióna Bitcion-ov je nenávratne stratených, keďže ich majitelia nezanechali pre prípad smrti návod ako ich získať. Spoločnosť z Cardiffu preto, ako jedna z prvých, vytvorila závet pre kryptomeny. 
  3. https://ec.europa.eu/commission/presscorner/detail/en/ip_20_12 - Európska komisia uverejnila správu o ochrane práv duševného vlastníctva v tretích krajinách. V tejto správe sa zameriava svoje kroky na tri skupiny krajín.
  4. https://torrentfreak.com/facebook-sees-copyright-abuse-as-one-of-the-platforms-main-challenges-200108/ - Facebook zavádza automatizovaný systém „Rights Manager“ aby chránil obsah chránený autorským právom. Jednou z najväčších výziev pre tento systém bude zabrániť jeho zneužitiu aj na legitímny obsah.

 


Čítali ste už naše predchádzajúce články k téme IT a IP?

Nejasná situácia okolo modernizácie autorského práva

Využitie AI v práve