Správy & Média

iTIP #21: Novinky z oblasti práva informačných technológií a duševného vlastníctva

Dátum: 21/01/2020

Prinášame Vám prehľad noviniek z oblasti IT a IP práva, ktoré nás v poslednom období zaujali:

  1. https://www.bbc.com/news/technology-51134738?intlink_from_url=https://www.bbc.com/news/technology&link_location=live-reporting-story – Facebook zakázal technológiu, ktorá údajne dokáže za poplatok podvedome manipulovať ľudí najmä tým, že im zobrazuje obsah, ktorý sa maskuje ako články.
  2. https://www.bbc.com/news/technology-51115315?intlink_from_url=https://www.bbc.com/news/technology&link_location=live-reporting-story – Google chce novou politikou ochrany osobných údajov obmedziť prístup k súborom cookies pre tretie strany. Podľa kritikov to je však môže nepriaznivo ovplyvniť férovosť a bezpečnosť trhu.
  3. https://www.bbc.com/news/technology-51148501?intlink_from_url=https://www.bbc.com/news/technology&link_location=live-reporting-story – Európska komisia zvažuje zakázať technológiu rozpoznávania tváre na verejných priestranstvách až na 5 rokov. Účelom je za tento čas vymyslieť ako by bolo možné predísť jej zneužívaniu.
  4. https://www.forbes.com/sites/bernardmarr/2020/01/17/the-future-of-lawyers-legal-tech-ai-big-data-and-online-courts/?ss=big-data#48768087f8c4 – Aký bude mať technológia vplyv na právnické povolanie? Elektronická komunikácia so súdmi alebo vyhodnocovanie sporov bez prítomnosť právnikov či dokonca samotného sudcu. Aj v tomto vidí autor článku možnú budúcnosť.

 

 


Čítali ste už naše predchádzajúce články k téme IT a IP?

Blokovanie torrentovej stránky The Pirate Bay poskytovateľmi internetových služieb

Určil švédsky súd hranice práva na výmaz (GDPR)?